Nepropadejte panice III. aneb rady pro amatéry s Windows XP

"Mám ještě Windows XP, co mám dělat?"

Počítač s Windows XP bude fungovat i nadále, ale zvýší se bezpečnostní riziko při brouzdání po Internetu. Znamená to větší náchylnost systému na zanesení Vašeho počítače různou havětí v podobě virů, trojských koní a hlavně slabší obranu před útoky z venčí.

"Co s tím?"

Používáte bankovnictví, chcete mít větší pocit bezpečí.

- Přejít na nový systém Windows, tzn. zakoupit Windows 8.1, případně Windows 7 a následně přeinstalovat systém, nezapomenout předtím zálohovat data.

Jen surfujete, píšete maily, nic důležitého neprovozujete.

- Zvýšit zabezpečení počítače zakoupením komplexní "antivirové" obrany - zahrnuje jak antivirovou, tak i internetovou ochranu, obyčejně je to zmíněno v popisu softwaru, například produkty: Norton Internet Security (i Norton 360), Kaspersky Internet Security, atd. atp.  Dále je rozumné používat aktuální a aktualizovaný internetový prohlížeč, kterým ve Windows XP není Internet Explorer. K surfování tedy vynechat "modré éčko" a přejít na jiný prohlížeč, např. Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera, atp.

Pozn. Banky se již předem zříkají odpovědnosti, pokud klient používá Windows XP. Takže sice se s Windows XP se dostanete do banky, ale je to jak jezdit autem bez povinného ručení.  Výhodou je, pokud máte jištění v podobě potvrzení transakcí SMS zprávou, pak si případný útočník může jen hrát na Velkého bratra při prohlížení Vašeho zůstatku na účtu.

Pokud chcete využít k výše zmíněným řešením našich služeb, rádi Vám vyjdeme vstříc. Stačí přinést stolní počítač bez kabelů, nebo notebook i s nabíječkou.

 

 

 

Služby